تایید دو مرحله ای حساب چیست؟ چگونگی فعال کردن آن !

0
53

تایید دو مرحله ای اکنت

چگونه تایید دو مرحله ای حساب ، اکانت شما را ایمن نگاه می دارند؟

در اینجا به برخی از نرم افزارها و آپشن ها می پردازیم .

ممکن است کمی طول بکشد اما زمانی که شما ۲FA (Two Factor Authentication)  را داشته باشید ، خیالتان راحت خواهد بود. در ادامه با معرف برتر همراه باشید

تایید دو مرحله ای اکانت

چرا باید از تایید دو مرحله ای برای اکانت های خود استفاده کنیم؟

اگر می خواهید حساب کاربری ایمنی داشته باشید . اضافه کردن حالت دو مرحله ای در دریافت اطلاعلات حساب شما مهم ترین مرحله است که می توانید داشته باشید. مادامی که شما اطمینان صد در صدی از حل نشدن اکانت خود نداشته باشید ، ورود به اکانت خود به صورت دو مرحله ای راه نسبتا طولانی تر اما امن تر برای اکانت های مهم شما مانند اینستا گرام ، اپا آیدی و… شما خواهد بود.

تایید تایید دو مرحله ای حساب برای چیست؟

همانگونه که از نامش پیداست . ۲FA مرحله ی جدیدی از مراحل تائید هویتی برای ورود به حساب کاربری شما خواهد بود . این بدان معناست که شما باید پشتیبانی برای نام کاربری و رمز عبور خود نیاز دارید ، به علاوه ی مراحل امنیتی مانند ورود کد کپچا و … به نفع شماست که این قدم اضافی را نیز به منظور امنیت بیشتر ورود خود بردارید.

از قبل درباره ۲FA توضیح دادیم . اما در اینجا درباره ی آپدیت های  مفید درباره ی آن می پردازیم. در اینجا درباره ی چگونگی عملکرد و نحوه ی انجام تنظیمات آن توضیح می دهیم. به وجود آوردن ۲FA یا ۲ فاکتور تائید هویتی برای سایت شما زیاد طول نمی کشد ، اما هنگامی که شخصی خواست با نام کاربری و رمز ورود شما وارد اکانت شما شود از اینکه در اکانت خود ۲FA را داشته باشید خوشحال خواهید شد.

این دو فاکتور تایید چگونه کار میکند؟

ورود به حساب کاربری شما توسط وارد کردن ایمیل و پسورد شما ممکن است خوب به نظر بیاید ، اما به آن فکر کنید که ممکن است آن را فراموش کنید ، یا اطلاعات شما به سرقت رفته و یا توسط یک نظام مهندسی شده ی هوشمند تغییر یابد . احراز هویت دو مرحله ای  مانع از دسترسی افراد دیگر به اکانت و دستیابی به اطلاعات شما خواهد شد .

تایید دو مرحله ای حساب گاهاً به عنوان یک مکانیزم جلوگیری کننده از ورود مستقیم توسط نام کاربری و پسورد شما مورد استفاده قرار می گیرد . این بدان معناست که شما علاوه بر آن احتیاج به اطلاعات دیگری دارید . مثلا یک کد امنیتی به موبایل شما فرستاده می شود و یا توسط برنامه ی دیگری هویت شما مورد تائید قرار می گیرد .

برای اطلاعات بیشتر اکانت معرف برتر را دنبال کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید