ویروس کرونا ، همه آنچه در مورد (COVID-19) باید بدانیم

0
202

ویروس کرونا COVID-19

ویروس کرونا

در اینجا ما به مباحث مختلفی می پردازیم از جمله اینکه چگونه فرزند خود را سرگرم کنید تا آنجا که چگونه شیوع ویروس کرونا در مسائل اقتصادی متاثر است .

در ادامه با معرف برتر همراه باشید.

کمتر از شش ماه از اولین مورد گزارش شده از ویروس کرونا corona virus در کشور چین می گذرد ، در طی مدت کوتاهی ما با واژگانی مثل “فاصله گذاری اجتماعی”  و “ردیابی موردی ” درباره قدرت انتشار آن آشنا شدیم.

از افزایش آمار بیکاری گرفته تا آزمایشات امیدوار کننده درباره تولید دارویی برای درباره جلوگیری از این بیماری همه گیر و همچنین ده ها تئوری مختلف  درباره شیوع این بیماری روزانه رد شده و یا به اثبات می رسد .

ویروس کرونا چیست و چگونه به یک بیماری همه گیر تبدیل شد؟

کرونا ویروس سال ۲۰۹۰ یکی از صدها موردی است که ما می شناسیم و یکی از تهدیدات برای آلوده کردن انسانهاست. این ویروس بر روی ریه انسان تاثیر می گذارد و از علائم آن تب و مشکلات گوارشی است . WHO در ماه ژانویه وضعیت اورژانسی اعلام کرد و در اواسط ماه مارس آن را یک بیماری همه گیر اعلام نمود .

 

علائم Covid 19

شایع ترین علائم این بیماری تب ،تنگی نفس و سرفه خشک است . غلظت خون برخی از بیماران شدیدا افزایش پیدا می کند . ویروس کرونا در مورد برخی از افراد خفیف و در مورد بعضی کشنده است .دانشمندان نمی دانند آمار مرگ آن در آفایان بیشتر از خانم ها است . افراد مسن و افرادی که دارای مشکلاتی مانند بیماری های عفونی و یا سرطان دارند بیشتر در معرض خطر هستند . کودکان بهتر از بزرگسالان با این ویروس مبارزه می کنند ، اما کودکان نوپا شرایط متفاوتی دارند.

 

مسائل مربوط به فاصله گذاری اجتماعی و امنیت جامعه

فاصله گذاری هوشمند

دوری اجتماعی به معنی دور ماندن از یکدیگر به منظور کاهش سرعت ویروس است . هنگامی که شما مجبور به نزدیک شدن به افراد دیگر هستید مثلا در فروشگاه مواد غذایی هستید CDC توصیه می کند که فاصله ۲ متری از دیگران را حفظ کنید .

میزان ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح

این ویروس می تواند تا دو یا سه روز بر روی سطوح بماند پس مهم است که بطور مداوم خانه و وسایل خود را ضد عفونی کنید ، به خصوص سطوحی مانند دست گیره ها ، کنترل تلویزیون ، تلفن همراه و …

همچنین دست های خود را با صابون بشوید و از مواد ضدعفونی کننده برای دست های خود استفاده کنید. اما اگر این مواد در فروشگاه ها یافت نشد می توانید خودتان بسازید.

 

پوشیدن و ساخت ماسک

در اینجا توصیه می شود که ماسک را در اماکن عمومی  استفاده کنید و همچنین پرسنل بیمارستان ها و افرادی که پاسخ گوی دیگران هستند مانند مسئولین بانک باید از ماسک های جراحی استفاده کنند . اما اگر ماسک ندارید می توانید از تکه ای از پارچه و دو عدد کش استفاده کنید.

 

آخرین بروزرسانی آزمایشات

ایالات متحده و بسیاری از کشورها برای ساخت واکسن برای ویروس کرونا در حال آزمایش هستند . بسیاری از شرکت ها در حال تست های مختلف هستند تا بتوانند به یک نتیجه ی واحد بر روی بیماران برسند.

 

درمان Covid 19

در حال حاضر هیچ گونه درمان قطعی برای ویروس کرونا وجود ندارد برخی از محققان در حال تحقیق بر درباره کلروکین ، داروی مالاریا هستند که توسط رئیس مجهوری وقت آمریکا مورد حمایت قرار گرفته است ، اما شواهد کمی وجود دارد که این درمانها درمان قطعی برای این ویروس است.

 

چگونه سرگرم شویم؟

از بازی های کامپیوتری گرفته تا سرویس های اینترنتی ، ما در عصر طلایی سرگرمی های دیجیتال قرار داریم شما می توانید با کار کردن در اینترنت  ،مدیتیشن خود و فرزندان خود را سرگرم کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید